Právě si prohlížíte Kegelovy cviky pro lepší a delší erekci

Kegelovy cviky pro lepší a delší erekci

Obsah:

Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna dobře zná většina žen. V průběhu těhotenství svaly pánevního dna udržují ve správné pozici dělohu a při porodu projdou extrémní zátěží. Proto se ženám doporučuje cvičení na posílení pánevního dna v těhotenství i po porodu. Se zjištěním, že je procvičování svalů pánevního dna u žen spojeno s řadou pozitivních zdravotních přínosů, přišel po druhé světové válce americký gynekolog Arnold Kegel. Více než 70 let, které uplynuly od Kegelova představení cviků, jen prověřilo skutečnost, že tyto cviky skutečně pomáhají. Jen dnes jsou tyto cviky doporučovány na daleko širší okruh problémů včetně mužských problémů s erekcí.

Proč by měly Kegelovy cviky pomoci mé erekci?

Pro řadu mužů je snazší uvěřit skutečnosti, že něco funguje, pokud rozumí tomu, jak to funguje. A penis přece není žádný sval, tak jak by mu mohlo pomoci pravidelné cvičení? Aby bylo možné pochopit, jak jsou svaly pánevního dna důležité pro kvalitní erekci, je nutné vědět, jak vlastně erekce funguje.

Aby se váš penis napřímil, musí se topořivá tělesa penisu, která obklopují močovou trubici, naplnit krví. To vyžaduje zvýšit přítok a naopak snížit odtok krve z penisu. Sexuální vzrušení nastartuje tvorbu neurotransmiteru oxidu dusnatého a ten se postará o zvětšení průsvitu cév přivádějících krev do penisu. Stavba penisu je taková, že samotné zvětšení topořivých těles penisu stlačí cévy, které krev z penisu odvádějí a částečně omezí odtok krve. A přiblíží se finále. U kořene penisu se nalézají speciální svaly (musculus ischiocavernosus a musculus bulbocavernosus ), které kořen penisu obklopují. Když se tyto svaly sevřou, ještě více se zvýší tlak v topořivých tělesech penisu. Když tohle všechno dohromady a ještě spousta chemie k tomu správně funguje, je výsledkem skutečně pevná erekce. Stačí ale, aby jen jedno kolečko ve složitém soukolí nefungovalo správně a zastaví se celý složitý mechanismus erekce. A to je pádný důvod, proč se o svaly pánevního dna začít více zajímat.

Svou vůlí se nedokážeme zaměřit jen na svaly u kořene penisu, ale dokážeme se naučit ovládat celou skupiny svalů pánevního dna, jejíž jsou tyto svaly součástí. A to je podstata Kegelových cviků.

Schopnost dosáhnout kvalitnější (tvrdší) erekce může být hlavní motivací pro většinu mužů, aby se o Kegelovy cviky zajímali. Není to však jediný výsledek a jediná výhoda, kterou vám může jednoduché pravidelné denní cvičení přinést. Kromě silnější erekce mohou být dalšími přínosy Kegelových cviků lepší kontrola nad vlastním vzrušením během pohlavního styku a silnější orgasmus i ejakulace.

Schopnost ovládat vlastní vzrušení sevřením svalů pánevního dna

Pokud je vaše partnerka schopná dosahovat vaginálních orgasmů, ale vy máte problém udržet své vzrušení na uzdě po dostatečně dlouhou dobu, která vede k jejímu vyvrcholení, je samozřejmě správnou cestou důkladná a dlouhá předehra. Ta vaši partnerku dovede těsně před brány vyvrcholení tak, abyste mohli orgasmu dosáhnout společně nebo jí umožnili během milování prožívat vícenásobné orgasmy. Nemusí to ale být jediná cesta ke společným nebo jejím vícenásobným orgasmům. Můžete se také naučit více kontrolovat intenzitu svého vzrušení a prodloužit tak dobu pohlavního styku. Pokud to samozřejmě bude vám oběma vyhovovat.

Jednou ze strategií jak oddálit ejakulaci je na několik vteřin silně zatnout svaly pánevního dna, když se již blížíte k bodu, po jehož překročení není muž schopen reflexivně probíhající ejakulaci kontrolovat. Kegelovými cviky se naučíte vůbec si uvědomit, že se svaly pánevního dna před blížící ejakulací více svírají. Po jejich silném stažení můžete svaly vědomě uvolnit, a tím srazit vaše vzrušení, aniž byste museli na delší dobu přerušit pohyb penisu ve vagíně. Nepovede se vám to třeba napoprvé, ale chodit jste se také nenaučili za jeden den. Pokud vás zajímá, jak více kontrolovat vlastní vzrušení při milování, nebo se chcete naučit dosahovat vícenásobných orgasmů jako muž (ano, i to je možné) zajděte si do knihkupectví například pro knihu Multiorgastický muž, kterou napsali autoři Mantak Chia a Douglas Abrams.

Vyšší intenzita orgasmu a silnější ejakulace

Vědci dospěli k poznání, že rozkoš, kterou muž cítí při ejakulaci, je částečně zapříčiněna tlakem na začátku močové trubice, právě tam, kde ji obklopují svaly pánevního dna. Silnější stahy těchto svalů mohou muži přinášet i silnější prožitek vyvrcholení. A také mohou zvýšit rychlost, kterou je semeno vypuzeno z penisu při ejakulaci.

Lepší kontrola vylučování

Pomocí svalů pánevního dna kontrolujeme i vylučování. Částečně vědomě, ale většinu času si toho nejsme vědomi. Silnější svaly pánevního dna jsou výbornou prevencí proti nechtěnému úniku moči nebo i stolice při zakašlání, kýchnutí nebo rychlém pohybu nebo mohou tyto cviky pomoci mužům, kteří se již s problémy s vylučováním potýkají.

Návodů a videí, jak a kdy cvičit Kegelovy cviky, najdete na internetu nepřeberně a v tomto článku chci nabídnout jen stručný základní návod. To, co považuji za podstatnější než na kolik vteřin zatínat svaly pánevního dna a kolikrát denně série cviků opakovat, je najít si pravidelnou chvilku, kdy budete cvičit. To, co opravdu nefunguje, je plán, že si zacvičím, až budete mít volnou chvilku. Musíte cviky spojit s něčím, co již každý den pravidelně děláte a vytvořit si z toho rituál. Nový návyk. Například si jistě denně čistíme zuby. Ti poctivější z nás ráno i večer. To je hezký příklad rituálu, kterému jsme se naučili již jako děti. A nyní po třeba desítkách let o něm vůbec neuvažujeme. Jen jej automaticky provádíme. Než jdete spát vyčistíme si zuby. Každý den, 365 dní v roce. Když se naučíte dohromady cvičit Kegelovy cviky a čistit si zuby, za měsíc již na to nebudete muset vůbec myslet a budete to jen mechanicky dělat. To byl jen příklad. Úkonů, které opakujeme každý den a vůbec o nich nepřemýšlíme, je spousta. Najděte si ty svoje. Podstata Kegelových cviků totiž je, že je musíte cvičit dlouho a stále. Uvádí se, že první výsledky se mohou dostavit po šesti týdnech. Čekat téměř dva měsíce vyžaduje trpělivost. Proto udělat si z cvičení rituál je cesta jak vytrvat a dočkat se odměny.

Svaly mužského pánevního dna

Než začnete poprvé cvičit, seznamte se nejdříve se svými svaly pánevního dna. Je to tak, máte je od narození, ale ještě je třeba vůbec neznáte. Ostatně takových částí našeho těla, o kterých nevíme, že nám slouží, je většina. A dokud fungují, tak se o ně v lepším případě nestaráme a v horším jim ubližujeme. Řada návodů na Kegelovy cviky vás bude nabádat, abyste je cvičili při močení. Pokud se rozhodnete vědomě zastavit proud moči, jsou to právě svaly pánevního dna, které to umí. Toto cvičení je výborná cesta, jak se s těmito svaly seznámit.

Vědomě se soustřeďte na to, co se děje, když se rozhodnete uprostřed močení přestat. Nezapojujete jiné svaly jako například hýžďové, břišní nebo zádové, jen právě svaly pánevního dna. To se musíte naučit i při cvičení. A proč si myslím, že není moudré cvičit nad záchodovou mísou? Aby cvičení přineslo skutečné výsledky, potřebuje sevření svalů pánevního dna opakovat v jedné sérii třeba desetkrát. A to při močení považuji opravdu za nepraktické. Nehledě na skutečnost, že vám partnerka, kolegové v práci nebo kamarádi na pivu, až si toho všimnou, nejspíše doporučí vyšetření prostaty. Právě zvětšená prostata je u starších mužů příčinou toho, že močí přerušovaně.

Jak jsem zmínil, existuje mnoho variant Kegelových cviků. Jedna z těch nejjednodušších a vhodných na začátek je, že zatnete svaly pánevního dna na zhruba deset vteřin a po té je pomalu na zhruba deset vteřin uvolníte. V jedné sérii cvik zopakujete desetkrát. Denně můžete cvičit tři až pět sérií. Než své svaly zocelíte je dobré v dalších sériích zkrátit čas sevření. Tak, jak vám to bude vyhovovat, a tak, jak to dokážete. Startovní čára každého z nás je jiná.

Vyzkoušejte tyto cviky ve stoje, v sedě, v leže na zádech nebo také, když klečíte na všech čtyřech a vyberte si polohu, která vám nejvíce vyhovuje. Polohy může i střídat. Pro posilování svalů pánevního dna platí stejné zásady jako pro posilování jakýchkoliv jiných svalů. Důležitější, než kolik si toho naložíte na činku, je pravidelnost. Postupně přidávejte zátěž – délku nebo intenzitu sevření. A vytrvejte. Pak můžete očekávat výsledky.

Jak začít cvičit Kegelovy cviky?

Na stránkách a e-shopech pro silové sportovce a kulturisty naleznete více než dost informací o anabolizérech – přírodních anabolikách pro růst svalů a jejich regeneraci. Ale žádné byliny nebo doplňky stravy za vás neudělají tu základní práci. Nebudou za vás denně cvičit. Pokud jste se ale článkem pročetli až k tomuto místu, předpokládám, že máte vážný úmysl posílit své svaly pánevního dna, pomoci své erekci nebo třeba jen zvýšit své prožitky při milování či přinášet plnější uspokojení své partnerce. A pro pevnější erekci a intenzivnější prožitky při sexu je mužům k dispozici řada bylin a hub, které napomáhají lepšímu prokrvení pánevní oblasti i celého těla, stabilizují nebo i zvyšují hladiny pohlavních hormonů, pomáhají navýšit sexuální touhu a spolu s tím také podporují růst svalové hmoty. V řadě případů tytéž byliny užívají muži na lepší erekci a sportovci pro větší a pevnější svaly. Tak proč nespojit příjemné s užitečným. Zvýšit své sexuální prožitky, zlepšit erekci a o trochu snáze zpevňovat svaly.

Které byliny je pro muže nejvhodnější spojit s posilováním svalů pánevního dna?

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je jednoletá poléhavá bylina s typickými zpeřenými listy a žlutými kvítky. Kotvičník je bylinou oblíbenou u mužů pro své afrodiziakální a anabolické účinky. Ty jsou zřejmě důsledkem mírného zvýšení hladiny testosteronu při užívání kotvičníku. I když chybí studie, které by to prokazovaly skutečně přesvědčivě [1], je kotvičník hojně užíván sportovci k podpoře nárůstu svalové hmoty. Kromě toho kotvičník zřejmě podporuje přirozenou obranyschopnost organismu, zdraví cév a srdce a užívá se při chorobách ledvin a močových cest.

Kotvičník zemní v našem e-shopu:

Vitánie snodárná

Vitánie snodárná (Withania somnifera) je polokeř z čeledi lilkovitých dorůstající do výšky až jednoho metru. Ve volné přírodě roste jako plevelná rostlina v subtropických a tropických oblastech Evropy, Asie a Afriky. Účinné látky jsou obsažené především v kořenech byliny. Z kořenů se připravuje odvar nebo se sušené melou a užívají jako prášek. Vitánie pomáhá především při fyzickém i duševním vyčerpání, stresové zátěži, nespavosti a může být užívána pro zlepšení fyzického výkonu [2]. U mužů pomáhá vitánie snodárná zlepšovat problémy s erekcí, za kterými stojí psychické nebo cévní příčiny. Může pomoci zvyšovat i množství a kvalitu spermií u mužů, kteří usilují o početí.

Vitánie snodárná v našem e-shopu:

Eleuterokok ostnitý

Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus) je vrůstný keř z východní Asie. Květy jsou kulovité, plody temně fialové bobule. Eleuterokok zlepšuje schopnost organismu odolávat stresu a zátěži, zvyšuje přirozenou imunitu. Má pozitivní vliv na psychický stav a duševní výkonnost, normalizuje hladinu cukru v krvi a krevní tlak. Je oblíbený sportovci, protože zvyšuje jejich výkony [3] a zkracuje dobu nezbytnou pro zotavení po fyzické zátěži. Podobně jako vitánie snodárná může být nápomocný mužům, kteří mají problémy s erekcí v důsledku nadměrné stresové zátěže v zaměstnání nebo i osobním životě či mají problémy v důsledku celkové tělesné únavy.

Eleuterokok ostnitý / trnitý v našem e-shopu:

Gynostema pětilistá

Gynostema pětilistá (Gynostemma pentaphyllum) je vytrvalá dvoudomá bylina. Plazivé lodyhy mají obvykle pětičetné zpeřené listy. Biologicky aktivní látky obsažené v nadzemní části rostliny působí příznivě na kardiovaskulární funkce a mohou pomáhat zlepšit vytrvalost, výkon a snížit únavu z fyzické zátěže. Gynostema podporuje uvolňování oxidu dusnatého, který rozšiřuje krevní cévy, a může tak napomáhat ke zlepšení erekce [4].

Gynostema pětilistá / jiaogulan v našem e-shopu:

Sametové fazole

Sametové fazole (Mucuna pruriens) jsou vzrůstná tropická liána, která dorůstá délky až 15 metrů. Plody jsou lusky, které obsahují semena připomínající fazole. Mucuna pruriens obsahuje řadu bioaktivních látek, které mají příznivý vliv na hladinu neurotransmiteru dopaminu, růstového hormonu a mužského pohlavního hormonu testosteronu [5]. Růstový hormon a testosteron hrají důležitou úlohu při budování svalové hmoty. Dostatek dopaminu a testosteronu ale příznivě působí i na náš sexuální život, podporuje plodnost, zvyšuje kvalitu spermií a stimuluje sexuální touhu.

Rozchodnice růžová

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je nízká tučnolistá rostlina, která v létě rozkvétá mnoha drobnými kvítky. Roste ve vyšších polohách na Dálném východě, ale třeba i v Karpatech. Rozchodnice je bylinou s celkově posilujícími účinky pro lidský organismus a užívá se při vysokém pracovním nasazení, únavě nebo ji užívají sportovci. Rozchodnice také urychluje rekonvalescenci, podporuje imunitu, zlepšuje paměť a snižuje hladinu krevního cukru. Může být nápomocná při problémech s erekcí způsobených stresovou zátěží [6], psychickými příčinami nebo závislostmi.

Rozchodnice růžová v našem e-shopu:

Doplňky stravy na podporu erekce Doplňky stravy na podporu erekce - Pro muže, kteří hledají cestu, jak podpořit svou erekci přírodní cestou, nemusí být snadné se v nabídce různých doplňků stravy a přípravků na podporu erekce vyznat a mohou být zklamaní, pokud se nedostaví účinky, které si od těchto přípravků slibují. Pokud chcete doplňky stravy užívat, zjistěte si nejdříve, co vaše problémy s erekcí způsobuje a pak se rozhodněte pro užívání bylin či komerčních přípravků na podporu erekce. číst dále
Zdravý životní styl vs. problémy s erekcí Zdravý životní styl vs. problémy s erekcí - Z erektilní dysfunkce se čím dál více stává běžná nemoc a její zastoupení napříč mužskou populací ve všech věkových skupinách se neustále zvyšuje. A protože zdravý životní styl a vyvážená na vitamíny a minerály bohatá strava přímo a velmi radikálně ovlivňují kvalitu ztopoření penisu , stojí za to měnit náš životní styl. Preventivně i v okamžiku, kdy nedostatečné ztopoření penisu komplikuje náš sexuální život . Jak a kde se změnou životního stylu začít ván napoví tento článek. číst dále